Rozhovor s Pavlínou a o Pavlíně, který vznikal po sociální síti.

….Odklepla jsem zprávu na chatu s otázkami směřovanými Pavle, která zrovna tou dobou trávila víkend u sebe doma v Liberci. Chvilku jsem počkala. Velmi brzy jsme si začaly vyměňovat zprávy, začala jsem ji totiž zásobovat otázkami. A odpovědi takříkajíc ochuzené o hory nadšených emotikonů jsou tady.

Vím, že existuje spousta knih s recepty na štěstí a stejně tak nesčetně seminářů pro ženy. Budu trošku rejpat, ale chci vědět, na základě čeho se odvažuješ radit, pomáhat?

Nemám univerzální recept na moudré a vždy fungující rady. Jen cítím, že je na čase nasbírané zkušenosti dávat dál. Spíš bych to nazvala inspirací. Jsem přesvědčená o tom, že každý má vše, co potřebuje pro regeneraci své duše v sobě. Má v sobě všechny zdroje pro to být sám sebou. Jen někdy potřebujeme podporu pro nalezení těchto zdrojů a toho, že to je uskutečnitelné. Prošla jsem od narození staršího syna, což je 27 let, mnoha různými semináři, také mnoha životními zkouškami, podívala se do nejtemnějších stránek mne samotné a našla sama sebe.

Jaká je tvá motivace inspirovat, jak sama říkáš?

To je dost silná otázka….nad tím se musím zamyslet.

Už jsi někdy zažila ten pocit vnitřního naplnění, toho že uvnitř záříš a cítíš radost…jako by Tvoje duše tančila? Tak to se mi děje, když s nějakou ženou pracuji delší dobu a ona si postupně otvírá svoje zdroje, chlap už jí tolik neštve a řekne: „Mně je tak dobře!“ Tak to potom moje duše tančí. To je moje motivace.

Co děláš pro to, aby sis tento inspirující radostný vhled udržela každý den?

Nečekej pravidelné aktivity ale to, co vnímám jako nejdůležitější, je najít si čas a prostor sama pro sebe, pro to, co mě baví, co mi přináší různé druhy energie. Ať už to je procházka jen tak po lese nebo jóga nebo jízda na in-linech. A taky vědomí toho, že i když se ne zrovna daří, jednou to pomine. A jediný člověk, kdo to může ovlivnit jsem já sama.

Kdybys měla jmenovat jednu událost, moment ve tvém životě, z které čerpáš dodnes inspiraci, která by to byla?

Narození mých dvou synů. Každý okamžik jejich života mi byl a pořád je obrovskou inspirací.

Co by ses ve svém životě chtěla ještě naučit? Může to být z jakéhokoli soudku, třeba umět míchat koktejly, žonglovat, ovládat astrofyziku.

Toužím se naučit hrát na housle…s lehkostí a radostí, protože mi to přijde neskonale krásné, ladné, ženské. A taky bych se chtěla jednou umět teleportovat. (smích)

 Jaká je „tvoje“ barva a proč?

Tyrkysová, azurová. Je to barva moře, barva oblohy, a to jsou dva elementy –voda a vzduch, bez kterých se náš život neobejde.

Ranní skřivánek nebo noční sova?

Rozhodně noční sova. Není pro mne nic horšího než vstávat před sedmou hodinou a ještě být čilá. Takže pomalé pozdně ranní probouzení je ideální.

Nedávno Elon Musk představoval své plány na osídlení Marsu. Kdyby ses toho dožila – Země nebo Mars?

Raději Země… miluju tu její barvu, vyladěnost živlů a obrovskou rozmanitost. Jen bychom se, my lidé, k ní měli začít chovat jinak. Protože ona tu bude i bez nás. My bez ní ne.

Jaká je tvá oblíbená knížka?

Malý princ. Skrývá v sobě tolik moudra. A vždycky, když ji čtu, objevuji něco nového. A může se číst odkudkoliv.

Jakou otázku jsem ti nepoložila a ty bys mi na ni chtěla odpovědět?

Za co jsem ve svém životě nejvíce vděčná.

Za co jsi ve svém životě nejvíce vděčná? Proč je důležité být vděčný?

Nevím, jestli to je důležité pro každého. Vím ale, že ve vděčnosti je ukrytá obrovská a nekonečná energie. Udělej si seznam 10 věcí, které v životě máš a za které jsi vděčná. Můžou to být materiální i nemateriální věci. A pozoruj co to s Tebou dělá, když ho tvoříš a když se na něj díváš.  A proto jsem vděčná za své syny, za partnera, který jde dobrovolně se mnou životem, za přátele s otevřeným srdcem a za každý okamžik mého života.

Jaké je tvé oblíbené slovo?

Láska.


Ptala se a zpracovala: Ellen Činková

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů